Ekologiczne rozwiązania w branży tworzyw sztucznych

Przemysł tworzyw sztucznych ma duże znaczenie dla gospodarki europejskiej. To właśnie w tej branży włącznie z producentami, przetwórcami i podmiotami zajmującymi się recyklingiem zatrudnia się w Europie ponad 1,5 mln ludzi. Przedsiębiorstwa, w których pracują, generują obroty o wysokości przekraczającej 350 mld euro. Liczby te pokazują skalę tego, jak przemysł tworzyw sztucznych jest ogromny.

Czytaj dalej…

Dlaczego warto wymienić folię stretch na folie ekologiczną?

Folia stretch to produkt, bez którego nie obejdzie się żadna firma wysyłkowa, żaden magazyn ani żadna firma, która ma styczność z zabezpieczaniem i wysyłką towarów. Folia stretch stanowi zabezpieczenie dla produktów. Chroni przed zniszczeniem podczas przenoszenia, magazynowania oraz transportu. Na całym świecie zużywa się bardzo dużo folii, co wiąże się także z ogromną ilością odpadów. W trosce o środowisko powstał zamiennik klasycznej folii stretch – ekologiczna folia stretch.

Czytaj dalej…

Charakterystyka i rodzaje folii stretch

Folia stretch to produkt powszechnie stosowany w celu zabezpieczania ładunków. Owija się nim towary wysyłane na paletach, ale także stosowana do zabezpieczania paczek np. wysyłanych przez sklepy internetowe. Folia stretch występuje w wielu odmianach, a także kolorach. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem i wzbogacenia swej wiedzy na temat folii stretch.

Czytaj dalej…