Dlaczego warto wymienić folię stretch na folie ekologiczną?

Folia stretch to produkt, bez którego nie obejdzie się żadna firma wysyłkowa, żaden magazyn ani żadna firma, która ma styczność z zabezpieczaniem i wysyłką towarów. Folia stretch stanowi zabezpieczenie dla produktów. Chroni przed zniszczeniem podczas przenoszenia, magazynowania oraz transportu. Na całym świecie zużywa się bardzo dużo folii, co wiąże się także z ogromną ilością odpadów. W trosce o środowisko powstał zamiennik klasycznej folii stretch – ekologiczna folia stretch.

Co to folia eko stretch?

Folia stretch jest rozciągliwą folią, wykonaną z tworzywa sztucznego, które stanowi zagrożenie dla środowiska. Coraz częściej firmy produkujące materiały opakowaniowe, wychodzą naprzeciw ekologii oraz idei gospodarki o obiegu zamkniętym. Zaczynają produkować one produkty ekologiczne. Takim przykładem jest właśnie folia eko stretch. Powstaje ona z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki temu folia jest biodegradowalna, co wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

Folia eko a zwykła

Folia ekologiczna jest odpowiednikiem tradycyjnej folii stretch. Podobie jak stretch standardowy charakteryzuje się wysoką termokurczliwością, ktora pozwala na łatwe owinięcie przedmiotu, a później pod wpływem temperatury kurczy się. Jest tak samo skuteczna w zabezpieczaniu przesyłek, co standardowa folia. Charakteryzuje się dużą elastycznością oraz odpornością na rozdarcia. Folia eko stretch odznacza się także większą wydajnością, która przekłada się na obniżenie kosztów pakowania. Folia ekologiczna jest tańsza niż zwykła folia stretch. Zmniejszają się także wydatki związane z utylizacją folii. W celu sprawdzenia ile pieniędzy można zaoszczędzić, wymieniając zwykłą folię na folię ekologiczną użyj naszej porównywarki.

Korzyści używania folii ekologicznej

Folia ekologiczna ma takie samo zastosowanie co zwykła folia stretch. Jest tak samo wydajna oraz tak samo wytrzymała. Dlaczego więc wymieniać tradycyjną folię na folię ekologiczną? Oprócz takich samych właściwości zabezpieczających folia ekologiczna ma na celu dbanie o środowisko. Tradycyjna folia wykonana jest z plastiku, który po “zużyciu” staje się odpadem, których na świecie jest mnóstwo. Natomiast folia ekologiczna wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu. Do jej produkcji nie używa się więc materiałów pochodzących z pierwotnych źródeł kopalnych, a materiałów recyklingowych. Kupując folię ekologiczną, przyczyniamy się do zmniejszenia odpadów z tworzyw sztucznych, do rozwoju idei gospodarki o obiegu zamkniętym, a także troszczymy się o przyszłość środowiska. Poza tymi zaletami ekologiczna folia stretch jest tańsza niż tradycyjna folia, co korzystnie wpływa na naszą kieszeń i pozwala na zwiększenie oszczędności.